ul. Wrocławska 42
63-421 Przygodzice
Kontakt z naszymi doradcami
572 401 565, 518 424 614
Hurtownia
materiałów budowlanych
Wszystkie materiały budowlane w mega cenie i jakości

Regulamin naszego sklepu

I. INFORMACJE O SKLEPIE

Sklep internetowy umieszczony pod domeną www.megabud24.pl/sklep-online prowadzony jest przez MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych Piotr Matyjasik.

Adres siedziby firmy:

MEGABUD
Hurtownia materiałów budowlanych
Piotr Matyjasik
ul. Wrocławska 42
63-421 Przygodzice
NIP:622-267-48-02

II. REGULAMIN ZAKUPÓW

A. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

1. Sklep internetowy www.megabud24.pl/sklep-online prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Oferta produktowa i cenowa obowiązuje tylko w Sklepie internetowym i nie jest ofertą MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych, prowadzącą sprzedaż tradycyjną.
2. Wszelkie promocje w Sklepie internetowym www.megabud24.pl/sklep-online związane są tylko i wyłącznie z ofertą Sklepu internetowego i nie obowiązują w MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych Piotr Matyjasik.
3. Wszystkie wypełnione poprawnie zamówienia składane w sklepie internetowym są prawnie obowiązujące. Zamówienie będzie przetwarzane i uznane za wiążące od momentu jego potwierdzenia. MEGABUD przesyła pocztą elektroniczną potwierdzenie przyjęcia zamówienia ze wszystkimi jego szczegółami.
4. Zamówienia mogą obejmować wszystkie produkty dostępne w danym czasie w ofercie Sklepu Internetowego MEGABUD, ale niektóre z produktów mogą być dostarczone tylko i wyłącznie transportem firmowym, do określonych miejscowości (obszar dostawy) lub odebrane osobiście w MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych przy ul. Wrocławskiej 42,63-421 Przygodzice. Produkty te określane są indywidualnie przez pracownika sklepu lub jego właściciela. Staramy się je również oznaczyć odpowiednio na sklepie internetowym, jednak mimo starań mogą wystąpić rozbieżności, dlatego też zamówienie i jego sposób transportu muszą być każdorazowo potwierdzane.
5. W razie potrzeby, Nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Państwu, dokonać zmian w zamówieniu. Zmiany w zamówieniu można wprowadzać w ciągu 60 minut po jego złożeniu lub na co najmniej 48 godzin przed określonym terminem dostawy. Anulowanie lub zmiany mogą być dokonywane telefonicznie lub przez e-mail kontakt@megabud24.pl Prosimy o przygotowanie numeru zamówienia i podanie go w momencie wprowadzania zmian.
6. Zamówienia przyjmowane są 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny za pośrednictwem internetu: www.megabud24.pl/sklep-online
7. Oferta sklepu internetowego obowiązuje wyłącznie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
8. Do zakupów w sklepie internetowym upoważnione są wyłącznie osoby pełnoletnie.
9. Sklep www.megabud24.pl/sklep-online zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez uprzedniego informowania o tym. Zmiany cen nie dotyczą zamówień potwierdzonych przez sklep "przyjęte do realizacji".
10. Sklep zastrzega sobie prawo do wprowadzania nowych towarów do oferty Sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
11. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne braki w stanach magazynowych producentów lub gdy z winy producenta nastąpiło opóźnienie dostawy. Nie ponosi także odpowiedzialności za opóźnienia w dostawach powstałe w wyniku zdarzeń losowych (np. wypadek drogowy, złe warunki atmosferyczne, klęska żywiołowa, siła wyższa itp.).
12. Wszystkie promocje i wyprzedaże Sklepu ważne są do wyczerpania zapasów magazynowych.
13. Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu w pełnym jego brzmieniu.

B. FORMY PŁATNOŚCI

1. Wszystkie zamówienia rozliczane są w PLN. Jakiekolwiek zwroty będą dokonywane w tej samej walucie.
2. Wszystkie ceny podawane na stronach internetowych www.megabud24.pl/sklep-online są cenami brutto (zawierają właściwy podatek VAT).
3. Informacje i ceny znajdujące się na stronach internetowych Sklepu internetowego www.megabud24.pl/sklep-online nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego produktu na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
4. Płatność za dokonywane zakupy może być dokonywane w następujących formach:
a. przy odbiorze osobistym w siedzibie MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice
b. przy dostawie transportem firmowym - należność przedpłacona na konto MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice , należność zapłacona w sposób elektroniczny udostępniony na stronie sklepu internetowego na rachunek MEGABUD w serwisie www.przelewy24.pl .
c. przy wysyłce pocztowej, kurierskiej - płatności przez serwis www.przelewy24.pl na rachunek firmy MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice.
5. Przedpłata na konto możliwa jest na podstawie potwierdzenia "zamówienie przyjęte do realizacji", zawierającego końcową wartość zamawianych towarów oraz koszty ewentualnego transportu lub przesłanej mailem faktury proforma. W przypadku płatności przelewem towar jest pakowany i wysyłany do klienta po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. W przypadku, gdy została uregulowana płatność za złożone zamówienie, a z przyczyn niezależnych od sklepu zamawiany towar nie jest dostępny u dostawcy bądź jego cena uległa zmianie przed potwierdzeniem zamówienia sklep niezwłocznie poinformuje o tym Zamawiającego oraz zwróci wpłaconą kwotę na wskazane konto w terminie do 3 dni roboczych.
6. Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon fiskalny. Na życzenie wystawiamy faktury VAT. Paragon lub faktura załączane są do przesyłki.
7. Płatność gotówką nie jest możliwa dla zamówień przekraczających 15000 netto w przypadku odbioru osobistego .
8. W przypadkach przewidzianych prawem tzw. Odwrotnego obciążenia VATem wartość zamówienia zostanie skorygowana o kwotę podatku VAT za Towary objęte odwrotnym obciążeniem.
9. W przypadku Zamówień zawierających produkty paletowe koszt Zamówienia może zostać po zrealizowaniu dostawy podwyższony o wartość palet. Palety można zwrócić w terminie 7 dniu, jeśli są nieuszkodzone.

C. REALIZACJA ZAMÓWIENIA

1. Realizacja następuje możliwie najszybciej jak to jest możliwe i uzależniona jest od formy płatności oraz dostępności towaru w magazynach MEGABUD oraz producentów.
a. przy płatności gotówką niezwłocznie po potwierdzeniu zamówienia poprzez pocztę elektroniczną w terminie wskazanym w potwierdzeniu. Zamówienia niepotwierdzone przez Zamawiającego via e-mail nie będą realizowane.
b. przy płatności przelewem bankowym (przedpłata), do 48 godzin po otrzymaniu przelewu na rachunek bankowy MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice, Banku ING 39 1050 1201 1000 0092 3015 6268, termin potwierdzany jest przez e-mail.
c. przy płatności w systemie www.przelewy24.pl niezwłocznie po złożeniu zamówienia, w terminie wskazanym w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia.
2. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta rozpatrywane będą w terminie 24h następujących w dniu roboczym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone.
3. Każde złożone zamówienie jest potwierdzane przez Sklep internetowy w następujący sposób:
a. „zamówienie wpłynęło” (po złożeniu zamówienia, automatyczne potwierdzenie wraz z podsumowaniem kwoty do zapłaty i wybraną formą płatności - potwierdzenie na podany przez Zamawiającego e-mail).

b. "wysłana faktura proforma" (jeżeli Zamawiający zgłosił potrzebę otrzymania faktury proforma - wysyłane z systemu księgowego na podany w zamówieniu e-mail)
c. „zamówienie przyjęte do realizacji” (po stwierdzeniu dostępności zamówionych towarów w ciągu dwóch dni roboczych ) – potwierdzenie po zalogowaniu do Sklepu dostępne w panelu klienta lub kontakt telefoniczny z Zamawiającym.
d. „zamówienie opłacone, przygotowywane do wysyłki” (po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym, towary skompletowane, gotowe do wysyłki) – potwierdzenie po zalogowaniu do Sklepu dostępne w panelu klienta lub kontakt telefoniczny z Zamawiającym.
e. „zamówienie wysłane” (po wysłaniu zamówionego towaru) - potwierdzenie po zalogowaniu do Sklepu dostępne w panelu klienta lub kontakt telefoniczny z Zamawiającym.

D. TERMINY DORĘCZENIA ZAMÓWIENIA

1. Bezpośrednia dostawa
Dostawa bezpośrednia jest realizowana w dni robocze (chyba że inaczej zostanie uzgodnione z Klientem), w godz od 7 do 18 i soboty od 7 do 13. Przewidywany termin realizacji dostawy zawsze jest ustalany indywidualnie z klientem. W przypadku jeśli zamówiony towar jest niedostępny w określonym terminie, Sprzedający bezzwłocznie poinformuje Kupującego o przewidywanym nowym czasie dostawy. W razie braku akceptacji nowego terminu dostawy lub nowej ceny, zamówienie na określony produkt nie będzie realizowane.
2. Odbiór osobisty
Zamówienia potwierdzone do godz. 16 będą realizowane na drugi dzień roboczy (np. zamówienie potwierdzone w poniedziałek do 16, realizacja we wtorek). W przypadku jeśli zamówiony towar jest niedostępny w określonym terminie, Sprzedający bezzwłocznie poinformuje Kupującego o przewidywanym nowym czasie odbioru. W razie braku akceptacji nowego terminu odbioru lub nowej ceny, zamówienie na określony produkt nie będzie realizowane.
a. Odbioru towaru można dokonać wyłącznie na terenie firmy
3. Wysyłka Kurierem
Wybrane produkty możemy wysłać na obszar całej Polski. Realizacja tych zamówień będzie następować na 2-10 dzień po potwierdzeniu zamówienia w zależności od formy wysyłki oraz wysyłanego produktu. Wysyłki dokonujemy za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL. Koszty wysyłki sa uzależnione od aktualnych cen firm transportowych, gabarytów, wagi oraz ilości. W przypadku gdy przesyłka nie zostanie odebrana przez klienta, koszty wysłania towaru i zwrot przesyłki na adres sklepu ponosi w całości klient.
4. W każdym potwierdzeniu zamówienia staramy się określić termin doręczenia.
5. Zamawiający może podać preferowany dzień dostawy. Termin ten wymaga potwierdzenia przez MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice.
6. Odbierając zamówienie Zamawiający potwierdza jego zgodność z umową.

E. KOSZTY DOSTAWY, OBSZAR DOSTAWY, USTALENIA

1. Ceny oferowanych towarów nie uwzględniają kosztów dostawy. Do ceny niektórych towarów może zostać doliczona cena palety.
2. Dostawa Bezpośrednia Transportem Firmowym możliwa jest w ramach obszaru dostawy (wyjątek stanowią indywidualne ustalenia pomiędzy Zamawiającym a MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice. Podstawowy obszar dostawy obejmuje promień 25km od miejsca firmy
3.Koszty dostawy paczki kurierskiej mieszczącej się w gabarytach firmy DHL, oraz nie przekraczające wagi 20kg wynosi 20zł przy przedpłacie na konto i 25zł przy pobraniu.
4. Koszt dostawy jest uzależniony od gabarytów i masy produktów zamówionych. Średni koszt dostawy dla zamówień nie przekraczających w sumie 1tony to 3zł/netto /km, jednak każde zamówienie nie podlegające pod standardową wysyłkę kurierską jest rozpatrywane indywidualnie, a klient jest ostatecznie informowany o ostatecznych kosztach dostawy.
5. Kupujący ma prawo do wglądu w zawartość przesyłki w obecności kierowcy lub spedytora w celu sprawdzenia, czy nie nastąpiło uszkodzenie towaru w trakcie transportu. Klient po otrzymaniu przesyłki sprawdza stan przesyłki zgodnie z dokumentem przewozowym, kwitując jej odbiór. Wszelkie niezgodności oraz zastrzeżenia odnośnie stanu przesyłki powinny być stwierdzone na piśmie w protokole niezgodności lub na liście przewozowym w obecności kuriera. Klient dokonuje rozładunku towarów we własnym zakresie jeżeli nie zostało to inaczej uzgodnione ze sprzedającym.
6. Inne formy, godziny oraz dodatkowe usługi dostarczenia przesyłki możliwe są po indywidualnym ustaleniu z Zamawiającym.
7. MEGABUD Hurtownia Materiałów Budowlanych ul. Wrocławska 42, 63-421 Przygodzice nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne braki w stanach magazynowych producentów lub gdy z winy producenta nastąpiło opóźnienie dostawy. Nie ponosi także odpowiedzialności za opóźnienia powstałe w wyniku zdarzeń losowych ( np. wypadek drogowy, złe warunki atmosferyczne, klęska żywiołowa itp.)

F. REKLAMACJE

1. Wszystkie towary oferowane w Sklepie internetowym www.megabud24.pl/sklep-online posiadają odpowiednią gwarancję sprzedawcy i producenta. Gwarancji nie podlegają produkty użyte niezgodnie z instrukcją zastosowania i sztuką budowlaną.
2. Podstawą reklamacji mogą być wady techniczne produktu.
3. Kupujący w momencie odbioru przesyłki, zobowiązany jest do sprawdzenia jej pod kątem zgodności z zamówieniem. Potwierdzając odbiór, Kupujący uzyskuje prawo własności towaru oraz ponosi wszelkie ryzyko związane z jego posiadaniem i użytkowaniem.
4. Każda reklamacja musi być zgłoszona pisemnie do właściciela Sklepu internetowego na jego adres poczty tradycyjnej. Sklep zastrzega sobie prawo do ustosunkowania się do żądań klienta w terminie 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli będzie wymagana dodatkowa ekspertyza techniczna do oceny reklamowanego towaru, termin ten może zostać wydłużony do 14 dni. Jeżeli w ciągu 14 dni sklep nie ustosunkuje się do żądań Zamawiającego, oznacza to, iż uznał żądanie za uzasadnione.

G. ZWROTY

1.Zamawiający może odstąpić od umowy bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni, liczonym od dnia wydania rzeczy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2.W przypadku podjęcia decyzji o odstąpieniu od umowy, Zamawiający powinien odesłać przesyłkę należycie zapakowaną w terminie 14 dni od jej otrzymania. Przesyłka taka jest realizowana na koszt Zamawiającego. Przesyłka powinna być dobrze zabezpieczona, tak, aby nie doszło do jej uszkodzenia podczas transportu. Za wszelkie uszkodzenia produktu, opakowania powstałe podczas transportu odpowiedzialność ponosi Zamawiający. Tym samym odmawiamy prawa do zwrotu towaru uszkodzonego (lub z uszkodzonym opakowaniem, uniemożliwiającym dalszą odsprzedaż towaru). Towar uszkodzony podczas transportu zostanie zwrócony do Zamawiającego na jego koszt.
3 Zwroty dopuszczalne są tylko w przypadku towaru nieużywanego (nienoszącego jakichkolwiek śladów używania) oraz oryginalnie opakowanego, jeżeli towar występował w opakowaniu. Towar nie może być zwrócony, jeśli Zamawiający zdjął opakowanie (np. folię ochronną). Oryginalne opakowanie producenta nie może być naruszone i/lub uszkodzone.
4.Do zwracanego towaru należy dołączyć oryginalny rachunek/fakturę.
5.Jeśli wszystkie ww. warunki zwrotu towaru zostaną spełnione, zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru (zwrotowi nie podlegają koszty dostawy), nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania przez sklep zwróconego towaru, poprzez wykonanie przelewu przez www.megabud24.pl/sklep-online na wskazane przez Zamawiającego w zwrocie konto.

H. BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA DANYCH

1. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych informujemy, iż dane osobowe naszych Klientów są przechowywane w zbiorze danych firmy MEGABUD . MEGABUD zapewnia całkowite bezpieczeństwo i prywatność. Wszystkie dane osobowe Klienta są wykorzystywane wyłącznie w procesie realizacji zlecenia, prowadzenia akcji promocyjnych i reklamowych z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych i nie są udostępniane osobom niepowołanym. Każdy z Państwa dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawiania, żądania zaprzestania przetwarzania danych oraz prawem sprzeciwu, które należy zgłosić do siedziby naszej firmy.
2. Dokładamy wszelkich starań, aby Zamawiający miał gwarancje bezpieczeństwa dotyczące zarówno jakości, zasad przechowywania powierzonych nam danych osobowych, jak i jakości obsługi.
3. Wykorzystujemy nowoczesne mechanizmy ochrony przekazywania i przechowywania danych osobowych. Wszystkie dane przechowujemy na specjalnym serwerze chronionym firewallem, do którego nie można włamać się z internetu. Dostęp do danych mają tylko wybrani, a następnie specjalnie przeszkoleni pracownicy naszej firmy. Każdy dostęp do danych kontrolowany jest przez specjalnie skonstruowany system zabezpieczeń.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W sprawach nie uregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i innych ustaw.

Regulamin w formacie PDF

Gdzie nas znajdziesz?

ul. Wrocławska 42
63-421 PrzygodziceMapa dojazdowa

+48 572 401 565
+48 518 424 614

email: kontakt@megabud24.pl
Produkt został dodany do koszyka